• CVČ v pohybe

• Varia, pečú, starajú sa o zvieratká, veľa sa rozprávajú, tvoria, hrajú spoločenské hry, "turistikujú". Sú skvelá partia, preto im je zväčša veselo ;) To je naše CVČ :)

• Oslava v ŠKD

• Nový rok sme začali oslavou, nielen tou novoročnou, ale šampanské strieľalo aj pre Dominiku a Paťka. Prajeme všetko len to najlepšie :*

• DETSKÉ PRÁVA

• 20.11. je dňom DETSKÝCH PRÁV, my sme si ich na škole pripomenuli 24.11.2021. Žiaci pracovali s ilustrovanými kartičkami, na ktorých boli zobrazené rôzne situácie, o ktorých sa spoločne s učiteľmi porozprávali. Výchova k právam ale nemôže ostať bez výchovy k zodpovednosti, preto sa žiaci učili aj o tom, ako sa zodpovedne správať. Máme napríklad právo na zdravotnú starostlivosť, ale aj sami sa o svoje zdravie musíme starať. Máme právo na vzdelanie, ale ako zodpovední žiaci máme povinnosť snažiť sa čo najviac a učiť sa.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Spojená škola Vrbové sa zapojila do štvrtého ročníka celoslovenskej výzvy - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Táto výzva trvala od 15.11- 30. 11. 2021. Úlohou žiakov a rodičov bolo priniesť do školy krabice od topánok, baliaci papier či praktické a milé darčeky. Za ich štedrosť im patrí veľká vďaka. Krabice poputujú seniorom, do domovov sociálnych služieb v Moravanoch nad Váhom. Naša škola vyzbierala 32 krabíc. Touto cestou sa chcem poďakovať kontaktnej osobe, pani Ľudmile Kušnirákovej, predovšetkým za sprostredkovanie, spoluprácu a distribuovanie . A v neposlednom rade rodičom, žiakom a pedagogickým zamestnancom, za spoluprácu. Tešíme sa, že touto milou akciou sme vložili aj kúsok z nášho srdiečka a mohli tak potešiť seniorov vo Vianočnom období.

• Aby deti bolo lepšie počuť - BUBNOVAČKA

• Už tradične sa naša škola zapája aj do projektu BUBNOVAČKA - "Aby deti bolo lepšie počuť". Akcia sa koná v novembri, nakoľko november je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa.

18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.

Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve 19. november za deň, kedy BY MALO BYŤ HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ!

Naši žiaci si mnohé nástroje aj vlastnoručne vyrobili a takto spoločne sme si na chodbe zakričali a zabubnovali ;) Ako sa ozýval "hlas bubnov" v našej škole si môžete pozrieť na tomto linku: https://www.facebook.com/spojenaskola.vrbove/videos/218487417096567

• Triedime odpad

• Naša škola sa zapojila do projektu EKO ALARM , kde sme pre školu získali nádoby na triedenie odpadu do každej triedy, zborovne i kuchyne. Teší nás, že okrem zmysluplných a praktických aktivít môžeme aj takýmto spôsobom prispieť k tomu, aby sa nám tu na zemi lepšie žilo

#ekoalarm

• KRÚŽKOVÁ ČINNOSŤ

• Milí rodičia a zákonní zástupcovia oznamujeme Vám, že z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie POZASTAVUJEME krúžkovú činnosť ku dňu 23.11.2021. Rozhodnutie platí do odvolania. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Aj tento rok sa naša škola zúčastní tejto krásnej akcie. Bližšie informácie Vám Vaše deťúrence prinesú v kontaktných zošitoch, pre prípadné otázky môžete písať do správy alebo kontaktovať zodpovedné osoby, či triednych učiteľov. Ďakujeme za vaše štedré💕💕.