• Naše MDD

• Celý deň detí sa v našej škole viedol heslom „Sme výnimoční!“. Deti po príchode do školy privítala prostredníctvom rozhlasu vedúca akcie- p. učiteľka Evka. Každá trieda sa zúčastnila na tvorbe plagátu. Všetci žiaci zanechali na ňom svoj odtlačok, ako symbol ich jedinečnosti a výnimočnosti. P. uč. Evka im vysvetlila, že takýto odtlačok zanechávajú aj na tejto zemi, v živote ľudí, ktorých stretnú, alebo aj tých, ktorí ich vychovávajú. Na plagáte bolo logo našej školy, ktoré sa vďaka našej jedinečnosti stalo pestrofarebným.

O zvyšok programu sa postaral hudobník Miro Jilo. Svojimi pesničkohrami zabavil veľké množstvo detí. Zapojil ich do spevu, tanca aj imitácie. Deti skákali na jednej nohe, na dvoch nohách, napodobňovali Petra Sagana na bicykli, tancovali do kruhu pomocou farebných padákov, skrývali sa pod nimi. Na koniec si deti vypočuli pesničku o tom, kto sa do koho môže zaľúbiť, vedeli ste o tom, že sa môže zaľúbiť aj „rohlík do strúhanky“?

• ZBER PAPIERA

• Už tradične na koniec školského roka organizujeme ZBER PAPIERA. Papier sa odovzdáva p. školníkovi Jožkovi pred školou, avšak až od 20.06.! Prosím, dovtedy si papier uschovajte doma ;) Ďakujeme :*

• Výlet CVČ

• Turisticko-poznávací výlet v podaní CVČ. Uhádnete miesto, kde sa naši výletníci túlali?

• Tanec bez hraníc

• Siedmy ročník tanečnej súťaže "Tanec bez hraníc" nevynechali ani naši žiaci :) Súťaž prebiehala v Kine Fontána v Piešťanoch, organizátorom bola už tradične Spojená škola, Piešťany. Aj tento rok sa môžeme pochváliť peknými výsledkami, kde v kategórii ľudových tancov žiaci II. triedy získali krásne 2. miesto a v kategórii moderného tanca naši žiaci z ŠKD získali cenu poroty. ĎAKUJEME!

ŠKD si po skvelom výkone dopriala aj odmenu vo forme obľúbenej pizze 🍕

• Svetový deň 🐝 🐝 🐝

• Okrem zaujímavej teórie, ktorú si žiaci mohli prečítať z pripravených časopisov, kníh, či vypočuť si od nášho skúseného včelára - uja Jožka bolo násobne atraktívnejšie vyskúšať si rôzne včelárske nástroje, či pozorovať proces liahnutia trúdov. Trúdi nemajú žihadlo, niektorí žiaci preto zahodili svoj strach a dovolili, aby sa im tento vzácny hmyz poprechádzal po ruke. Bol to skrátka vzrušujúci deň.

• Zo života CVČ

• Naši CVČkári už stihli urobiť aj zásoby domáceho bazového sirupu 😋. Ak ste si bazu ešte nestihli nazbierať, tak šup-šup. Teraz je ten správny čas ;)

• Pohybom ku zdraviu

• Svetový deň: "Pohybom ku zdraviu" sme si pripomenuli u nás v škole športovaním na čerstvom vzduchu. Pán učiteľ so žiakmi pripravili na školskom dvore prekážkové dráhy, ktoré počas celého dňa využívali žiaci všetkých tried. Overili sme si svoje bežecké schopnosti i vytrvalosť, nechýbala však ani zábava a vzájomné fandenie. 🏃‍♂️🏃‍♀️🤸‍♂️

• Deň rodiny

• Darček pre blízku osobu - bolo zadanie, ktoré dostali naši žiaci pri príležitosti Dňa rodiny. S pomocou učiteľov využili rôzne výtvarné a pracovné techniky, vďaka ktorým vznikli krásne diela. Veríme, že darčeky si našli svojich majiteľov ;)

• BESEDA S BRAŇOM JOBUSOM

• Včera sme po dlhej dobe privítali externú návštevu ;) Užili sme si čas plný smiechu, hudby a slova so spisovateľom, spevákom a hudobníkom Braňom Jobusom.

ĎAKUJEME!

• Malí záhradkári

• “Je to makačka,” povedala Dominika, keď sústredene lopatkou hĺbila do zeme jamku pre sadenice. “Aj doma takto pomáham,” prezradil zasa Peťo. Menší súboj dvoch nadšených žiačikov o exkluzívne minihrabličky prerušila otázka, či si deti pamätajú, čo všetko majú za úlohu zasadiť. "Kaleráb, cibuľku, hrach, šalát a jahody!”

I stalo sa. Šikovní záhradkári z prípravného a prvého ročníka sa so svojou úlohou popasovali statočne. Teraz už len čakať. A samozrejme - ďalej sa o svoju záhradku starať. Pretože bez práce nie sú kaleráby!

Za sadenice veľmi pekne ďakujeme milým a ochotným ľuďom z firmy Geranium s.r.o., Vrbové.

• Svetový deň ZEME

• O potrebe chrániť našu planétu dnes počúvame naozaj často. Mnohí z nás si tieto rady len vypočujú, avšak neurobia nič, čo by prispelo k jej záchrane. Pritom aj malý krôčik každého z nás zmôže veľkú vec. K tomu, aby sme si uvedomili aj túto skutočnosť slúži Deň Zeme, ktorý si pripomíname 22. apríla už od roku 1970. Tento deň upozorňuje na dopady ničenia životného prostredia a motivuje ľudí k tomu, aby sa k našej planéte začali správať zodpovedne. K tomu vedieme žiakov aj na našej škole, a preto sme nezabudli a tento deň sme si náležite uctili. Počas tohto dňa bolo vyučovanie naozaj pestré. Každá trieda pristúpila k oslave dňa Zeme po svojom. Nechýbalo kreatívne tvorenie, sledovanie náučných videí či vedenie rozhovorov o tom, ako môžeme pomôcť našej planéte. Slová vystriedali skutky a mnoho tried sa pustilo do priamej pomoci. Niektorí sa vydali do ulíc mesta a zbierali odpadky. Iné triedy sa venovali výrobe pareniska, sadeniu a úprave školského pozemku. A samozrejme ani tento deň sme nezabudli na triedenie odpadu v každej triede, ktorý žiaci zodpovedne na konci týždňa vynesú do kontajnerov na separovaný odpad. Toto je malá ponuka z toho, čo môžeme urobiť pre našu Zem. A nezabúdajme, že každý deň môže byť dňom Zeme.

• Medzinárodný deň Rómov

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov sa na našej škole uskutočnila školská akcia s názvom Romaniáda. Žiaci so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali rozhovory na danú tému, každý žiak si vyfarbil rómsku vlajku a cez veľkú prestávku cez rozhlas znela rómska hudba, na ktorú si mohli žiaci zatancovať.

• Veľká noc v meste Vrbové :)

• Aj naši žiaci s učiteľmi prispeli ku veľkonočnej atmosfére v meste Vrbové. Vyzdobené vajíčka, mašličky sme dnes zavesili na strom v mestskom parku. Ak pôjdete okolo, určite tam nezabudnite zablúdiť ;)