• Na výstave v kaštieli - Chtelnica

• V októbri si niekoľko našich tried urobilo výjazd do neďalekej Chtelnice, kde si v známom barokovom kaštieli - malokarpatskej galérii mohli prezrieť výstavu umelcov z blízkeho okolia.

• Záložka do knihy spája školy

• Názov projektu, do ktorého sa naša škola zapája každoročne. Našou úlohou je vyrobiť s deťmi záložky do knižky, ktoré putujú do vybranej školy. Tento rok našou partnerskou školou je Spojená škola, Senec. Tieto záložky si vzájomne vymeníme prostredníctvom poštovej zásielky ;)

Nám sa podarilo vyrobiť 104 záložiek 😍. Každá je originál ;) môžete si to overiť na fotografiách.

Zároveň ďakujeme aj za prekrásne záložky zo Senca a veríme, že prísľub vzájomnej návštevy sa bude môcť v tomto školskom roku zrealizovať ;)

• OKTÓBER - mesiac úcty k starším

• Už tradične v mesiaci október naši žiaci s učiteľmi vyrábajú darčeky pre starších ľudí ako znak úcty, vďaky a lásky. Darčeky deti odovzdajú svojim starým rodičom alebo známym, ale aby sa svojimi výrobkami mohli pochváliť aj spolužiakom organizujeme výstavku týchto diel na našej chodbe.

A aby sme toto posolstvo poslali aj za hranice školy, darčeky sme vyrábali aj pre starkých zo susedstva - pre Domov Klas n.o. Ruka každého žiaka má symbolizovať aj ruky pomoci. Za našu školu túto krásnu kyticu našich rúk odovzdala koordinátorka tejto akcie Lenka. Ďakujeme .* Starkých, aj celý personál pozdravujeme a tešíme sa na skorú návštevu.

• Najkrajší výtvor

• Najkrajší výtvor z ovocia a zeleniny je názov našej školskej jesennej súťaže. Žiaci spoločne s učiteľmi stvoria rôzne výtvory z jesennej úrody, ktoré vystavia v areály školy. 3členná porota, v ktorej tento rok členmi boli p. administratívna pracovníčka, p. ekonómka a p. riaditeľka vyberali najkrajšie diela, ktoré boli ocenené diplomom. Každým rokom je to čoraz náročnejšie, lebo pred školou nám rastú "doslova" umelecké diela. Ak ste zvedaví, čo sa spoločnými silami podarilo zmajstrovať - neváhajte a príďte si to pozrieť na vlastné 👀.

• Oslava

• V ŠKD sa včera oslavovalo. Nechýbal prípitok ani vlastnoručne upečená 🍕🍕. Oslávencom Maťkovi a Miškovi prajeme všetko len to najlepšie.

• September 2021

• Prvý mesiac nového školského roku je už za nami. My sme sa pomaly rozbehli a dúfame, že tento školský rok spoločne pokope dobehneme do júnového cieľa 😌☺️

Ak Vás zaujíma, aký bol september v niektorých našich triedach - pozrite si tieto koláže z dielne triednych učiteľov, vychovávateliek a asistentov 😍

• Účelové cvičenie

• V piatok 24.9.2021 sa v našej škole uskutočnilo ÚČELOVÉ CVIČENIE na priehrade Čerenec. Žiaci za pomoci učiteľov riešili rôzne úlohy. Na priehrade nás parádne vyfúkalo, ale nálada ostala výborná. 😁

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA

• Milí rodičia a zákonní zástupcovia,

s radosťou Vám oznamujeme, že školský rok pre Špeciálnu základnú školu Mórica Beňovského a Praktickú školu slávnostne otvoríme 02.09.2021 (štvrtok) o 8:30 hod. na školskom dvore (v prípade nepriaznivého počasia budeme v triedach). Špeciálna materská škola deti a ich rodičov privíta o 10.00 hod. v priestoroch ŠMŠ. Tešíme sa na VÁS!