• Medzinárodný deň Rómov

• Aj na našej škole prebiehala oslava Medzinárodného dňa Rómov. Žiaci si vyfarbili rómsku vlajku, vysvetlili si význam farieb na vlajke, priblížili si pôvod a život Rómov. Na záver akcie si zatancovali pri veselých rómskych pesničkách :)

• Recitačná súťaž

• Dňa 30. 03. 2023 sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž.

Do súťaže sa prihlásilo celkovo 29 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do 3 kategórií.

V I. kategórii A variant zvíťazil Adrián Póša, 3. roč., na druhom mieste sa umiestnil Eduard Candrák, 4. roč. a tretie miesto obsadil Patrik Baček, 2. roč.

V II. kategórií A variant zvíťazil Vladimír Zigo, 5. roč., na druhom mieste bola Rebecca Kališová,7. roč. a tretie miesto obsadila Martina Bittnerová z 8. roč.V kategórii B,C variantu zahviezdil Samuel Sládek, na druhom mieste sa umiestnil Marcel Drnák,10. roč. a tretie miesto sa ušlo Adriáne Mokošovej z Praktickej školy.

Okrem prvých priečok v každej kategórii ocenila porota aj Ľuboša Klúčovského, 7. roč. v cene poroty.

Cenu riaditeľky školy získala Nina Haluzová a cena za odvahu bola udelená Dušanovi Šintálovi.

Všetkým súťažiacim gratulujeme!

• Deň učiteľov

• Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Takto vyzeral u nás.

• Polícia pomáha

• Začiatkom apríla boli žiaci našej školy Martina Bittnerová a Lukáš Vrba ocenení Okresným riaditeľstvom policajného zboru a riaditeľkou ŠZŠ v Galante za svoje krásne výtvarné práce, ktoré tvorili pod vedením pani učiteľky Blaškovej. Pekné ceny si prebrali v Galante od pani policajtky v sprievode pána učiteľa Berecza. Srdečne im blahoželáme!
            • Marec mesiac kníh

• Dňa 29.3.2023 sa u nás na škole po prvýkrát uskutočnila akcia "Čítanie so seniormi". Naši "susedia" nám prišli prečítať rozprávky a takto spoločne sme spolu oslávili mesiac kníh.

• BAZÁLNA STIMULÁCIA

• Po našom absolvovaní kurzu bazálnej stimulácie sme sa rozhodli bazálnu stimuláciu preniesť aj do praxe. Dnes sa nám to podarilo spoločnými silami. Sledovať spokojné úsmevy na detských tvárach nás motivuje pracovať s bazálnou stimuláciou častejšie.

• SVETOVÝ DEŇ POVEDOMIA O AUTIZME

• Takto krásne sme na modro zasvietili na našej škole! A nie len to! S deťmi sme sa naučili, že komunikovať medzi sebou môžeme aj bez slov. Viete ako? Napríklad posunkami či obrázkami. :)