• Účelové cvičenie

• Ako tradične sa na našej škole uskutočnilo Účelové cvičenie, pre horúčavy sme ho usporiadali v okolí školy (v tieni), ale na kvalite to neubralo ;) Strieľanie zo vzduchovky, topografia, ochrana životného prostredia (riešenie mimoriadnych udalostí), dopravná výchova, výchova k bezpečnému správaniu, zdravotná príprava a nechýbala dobrá nálada :)

• Včerajšia rozlúčka s našimi predškolákmi

• Uchádzači o „titul“ prípravkár a prváčik najprv museli prejsť vedomostnými „skúškami“, ktoré však hravo zvládli. Po vyslovení a „podpísaní“ sľubu prípravkára boli odmenení diplomami, pamätnými listami, vysvedčením, knižkou spomienkových fotografií na škôlku, vecnými cenami potrebnými pre školákov a maškrtkami. Našim šikovníkom blahoželáme a prajeme veľa, veľa úspechov v školskom prostredí.

• Triedne výlety

• Tohtoročné triedne výlety nášho A variantu. Druháci až šiestaci navštívili súkromné etnologické múzeum Za Krakovskú bránu v Krakovanoch, kde si okrem iného spríjemnili čas spevom a hudbou. Na spiatočnej ceste sa zastavili aj na pštrosej farme.

A naši najstarší "základniari" sa vybrali do hlavného mesta Bratislava, kde si prezreli hrad i Prírodovedné múzeum, SNM.

• Medzinárodný deň piknikov

• Piknik je obľúbeným spojením dobrého jedla, pitia, priateľov a relaxu pod holým nebom. Ľudia si ho natoľko obľúbili, že preň vytvorili špeciálny deň, ktorý si pripomíname 18. júna. My sme si na tento deň spomenuli v dňoch od 14.6. do 16.06.2022. Žiaci si s pomocou ich triednych učiteľov pripravili rôzne dobroty, ktoré si vychutnávali na školskom dvore. Náš piknik bol venovaný aj Svetovému dňu mlieka, a preto v piknikovom košíku nechýbali ani mliečne dobroty zo Školského mliečneho programu ako mlieko, jogurty a syry. Okrem jedla si žiaci s učiteľmi piknik spríjemnili čítaním zaujímavých kníh či rôznymi športovými aktivitami. Maškrteniu pod holým nebom prialo aj počasie, a tak našim žiakom nebránilo nič v tom, aby si tieto dni naplno užili.

• Celoslovenský XXII. výtvarný salón znevýhodnených detí 2022

• Po dvoch rokoch opatrení sme mohli konečne uskutočniť ďalší ročník Celoslovenského výtvarného salónu znevýhodnených detí v priestoroch Gymnázia J.B Magina vo Vrbovom tak, ako sme boli do príchodu pandémie zvyknutí. Téma „V hlbinách mora“ oslovila natoľko deti a pani učiteľky, že sa do súťaže zapojilo až 88 špeciálnych škôl a školských zariadení a hodnotených bolo 317 výtvarných prác. Za všetky krásne práce ĎAKUJEME. Odborná porota ocenila tie najoriginálnejšie, naši žiaci s učiteľmi si pripravili pestrý program a už sa tešíme na budúci ročník ;)

Výtvarné diela si stále môžete prezrieť v priestoroch vestibulu Gymnázia J.B Magina vo Vrbovom do piatku 01.07.2022, v čase od 9.00 - 16.00 hod.

• Aj takto sa to dá...

• Deň plný zážitkov, hier, učenia sa, spoznávania širšieho okolia školy - skrátka učenie sa vonku/učenie sa hrou.

• Naše MDD

• Celý deň detí sa v našej škole viedol heslom „Sme výnimoční!“. Deti po príchode do školy privítala prostredníctvom rozhlasu vedúca akcie- p. učiteľka Evka. Každá trieda sa zúčastnila na tvorbe plagátu. Všetci žiaci zanechali na ňom svoj odtlačok, ako symbol ich jedinečnosti a výnimočnosti. P. uč. Evka im vysvetlila, že takýto odtlačok zanechávajú aj na tejto zemi, v živote ľudí, ktorých stretnú, alebo aj tých, ktorí ich vychovávajú. Na plagáte bolo logo našej školy, ktoré sa vďaka našej jedinečnosti stalo pestrofarebným.

O zvyšok programu sa postaral hudobník Miro Jilo. Svojimi pesničkohrami zabavil veľké množstvo detí. Zapojil ich do spevu, tanca aj imitácie. Deti skákali na jednej nohe, na dvoch nohách, napodobňovali Petra Sagana na bicykli, tancovali do kruhu pomocou farebných padákov, skrývali sa pod nimi. Na koniec si deti vypočuli pesničku o tom, kto sa do koho môže zaľúbiť, vedeli ste o tom, že sa môže zaľúbiť aj „rohlík do strúhanky“?

• ZBER PAPIERA

• Už tradične na koniec školského roka organizujeme ZBER PAPIERA. Papier sa odovzdáva p. školníkovi Jožkovi pred školou, avšak až od 20.06.! Prosím, dovtedy si papier uschovajte doma ;) Ďakujeme :*

• Výlet CVČ

• Turisticko-poznávací výlet v podaní CVČ. Uhádnete miesto, kde sa naši výletníci túlali?

• Tanec bez hraníc

• Siedmy ročník tanečnej súťaže "Tanec bez hraníc" nevynechali ani naši žiaci :) Súťaž prebiehala v Kine Fontána v Piešťanoch, organizátorom bola už tradične Spojená škola, Piešťany. Aj tento rok sa môžeme pochváliť peknými výsledkami, kde v kategórii ľudových tancov žiaci II. triedy získali krásne 2. miesto a v kategórii moderného tanca naši žiaci z ŠKD získali cenu poroty. ĎAKUJEME!

ŠKD si po skvelom výkone dopriala aj odmenu vo forme obľúbenej pizze 🍕