• Svetový deň 🐝 🐝 🐝

• Okrem zaujímavej teórie, ktorú si žiaci mohli prečítať z pripravených časopisov, kníh, či vypočuť si od nášho skúseného včelára - uja Jožka bolo násobne atraktívnejšie vyskúšať si rôzne včelárske nástroje, či pozorovať proces liahnutia trúdov. Trúdi nemajú žihadlo, niektorí žiaci preto zahodili svoj strach a dovolili, aby sa im tento vzácny hmyz poprechádzal po ruke. Bol to skrátka vzrušujúci deň.

• Zo života CVČ

• Naši CVČkári už stihli urobiť aj zásoby domáceho bazového sirupu 😋. Ak ste si bazu ešte nestihli nazbierať, tak šup-šup. Teraz je ten správny čas ;)

• Pohybom ku zdraviu

• Svetový deň: "Pohybom ku zdraviu" sme si pripomenuli u nás v škole športovaním na čerstvom vzduchu. Pán učiteľ so žiakmi pripravili na školskom dvore prekážkové dráhy, ktoré počas celého dňa využívali žiaci všetkých tried. Overili sme si svoje bežecké schopnosti i vytrvalosť, nechýbala však ani zábava a vzájomné fandenie. 🏃‍♂️🏃‍♀️🤸‍♂️

• Deň rodiny

• Darček pre blízku osobu - bolo zadanie, ktoré dostali naši žiaci pri príležitosti Dňa rodiny. S pomocou učiteľov využili rôzne výtvarné a pracovné techniky, vďaka ktorým vznikli krásne diela. Veríme, že darčeky si našli svojich majiteľov ;)

• BESEDA S BRAŇOM JOBUSOM

• Včera sme po dlhej dobe privítali externú návštevu ;) Užili sme si čas plný smiechu, hudby a slova so spisovateľom, spevákom a hudobníkom Braňom Jobusom.

ĎAKUJEME!

• Malí záhradkári

• “Je to makačka,” povedala Dominika, keď sústredene lopatkou hĺbila do zeme jamku pre sadenice. “Aj doma takto pomáham,” prezradil zasa Peťo. Menší súboj dvoch nadšených žiačikov o exkluzívne minihrabličky prerušila otázka, či si deti pamätajú, čo všetko majú za úlohu zasadiť. "Kaleráb, cibuľku, hrach, šalát a jahody!”

I stalo sa. Šikovní záhradkári z prípravného a prvého ročníka sa so svojou úlohou popasovali statočne. Teraz už len čakať. A samozrejme - ďalej sa o svoju záhradku starať. Pretože bez práce nie sú kaleráby!

Za sadenice veľmi pekne ďakujeme milým a ochotným ľuďom z firmy Geranium s.r.o., Vrbové.